(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

16-6-VIII Про затвердження Положення про юридичні висновки до проєктів рішень Сквирської міської ради

 
Дата публікації 1.4.2021 14:19:50
 

РІШЕННЯ

 

Про затвердження Положення

про юридичні висновки до проєктів

рішень Сквирської міської ради

 

З метою вдосконалення практики підготовки та подання на сесію міської ради проєктів рішень, підвищення вимог до їх оформлення та дотримання законності, відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, статей 42, 59 Закону України «Про органи місцевого самоврядування в Україні», на виконання ст.32 Регламенту Сквирської міської ради, Сквирська міська рада VIII скликання

В И Р І Ш И Л А:

  1. Затвердити Положення про юридичні висновки до проєктів рішень Сквирської міської ради (додаток 1).

 

  1. Затвердити форму юридичного висновку до проєктів рішень Сквирської міської ради за результатами проведення юридичної експертизи Відділом юридичного забезпечення ради та діловодства Сквирської міської ради (додаток 2).

 

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку.

 

Міський головаВалентина ЛЕВІЦЬКА

 

м. Сквира

24 березня 2021 року

№16-6-VIII

Додаток 1

До проєкту рішення сесії

Сквирської міської ради

                                                                             від 24.03.2021 №16-6-VІІІ

 

Положення

про юридичні висновки до проєктів рішень Сквирської міської ради.

І. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає процедуру проведення юридичної експертизи проєктів рішень Сквирської міської ради та правила написання юридичних висновків.

1.2. Юридична експертиза та написання юридичного висновку проєктів рішень Сквирської міської ради (крім організаційних та кадрових питань) проводиться Відділом з питань юридичного забезпечення ради та діловодства Сквирської міської ради з метою:

а) виявлення невідповідності положень проєктів рішень Конституції та законодавству України;

б) виявлення колізій (певних суперечностей, розбіжностей, неузгодженостей положень проєкту з нормами актів законодавства, які регулюють аналогічні суспільні відносини) або зафіксувати їх відсутність;

 в) дослідження наявності прогалин (повної або часткової відсутності правового регулювання окремих суспільних відносин у межах предмета правового регулювання проєкту нормативно-правового акта).

1.3. Юридична експертиза включає в себе:

а) перевірку проєктів рішень на відповідність Конституції та законодавству України дотримання вимог нормопроєктувальної техніки;

б) підготовку висновку, за результатами проведеної експертизи.

 

ІІ. Порядок подачі документів

2.1. Для проведення юридичної експертизи до проєктів рішень Сквирської міської ради виконавці цих проєктів подають до Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства такі документи:

  1. лист-звернення щодо проведення юридичної експертизи проєкту рішення;
  2. проєкт рішення;
  3. проєкт пояснювальної записки
  4. проєкт порівняльної таблиці та копія проєкту рішення, до якого вносяться рішення (у разі внесення змін до проєкту рішення).
  5. До проєктів рішень додаються також довідкові матеріали з техніко-економічним обґрунтуванням стосовно тих питань, що пов`язані з витратами із міського бюджету та відчуженням комунального майна.

2.2 Проєкт рішення, який подається до Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства, повинен бути завізований виконавцем.

2.3. В листі зверненні щодо проведення юридичної експертизи проєкту рішення зазначається прізвище виконавця.

2.4. Якщо проєкт рішення подається з порушенням вимог, встановлених у пунктах 2.1, 2.2, він разом із супровідним листом за підписом начальника Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства повертається виконавцю цього проєкту.

ІІІ. Процедура проведення юридичної експертизи

3.1. Відділ з питань юридичного забезпечення ради та діловодства проводить експертизу проєктів рішень на підставі документів поданих виконавцем цього проєкту

3.2. Термін проведення юридичної експертизи проєктів рішень не повинен перевищувати 10 робочих днів.

3.3. Начальник Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства може продовжити термін проведення юридичної експертизи до 15 робочих днів в наступних випадках:

    а) великий обсяг проєкту рішення;

    б) у разі потреби вивчення значної кількості актів законодавства з питання, що регулюється відповідним проєктом рішення, тощо.

3.4. Термін проведення юридичної експертизи може бути зменшений до 5 робочих днів начальником Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства в наступних випадках:

    а) приведення проєкту рішення у відповідність з прийнятими законами України;

    б) скасування проєкту рішення;

    в) в інших випадках.

3.5. Рішення щодо продовження або зменшення терміну проведення юридичної експертизи в кожному випадку приймається начальником Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства індивідуально. Прийняте рішення щодо продовження терміну доводиться до відома виконавця цього проєкту листом за підписом начальника Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства. Рішення щодо зменшення терміну зазначається у резолюції начальника Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства.

3.6. Відділ з питань юридичного забезпечення ради та діловодства під час проведення юридичної експертизи перевіряє проєкт рішення на відповідність Конституції України та законодавству України, та на дотримання вимог нормопроєктувальної техніки.

3.7. У разі необхідності, під час проведення експертизи, спеціаліст Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства, відповідальний за її проведення, може запрошувати виконавця проєкту рішення для уточнення даних, з'ясування технічних, фінансових та інших питань.

3.8. За результатами проведеної юридичної експертизи Відділ з питань юридичного забезпечення ради та діловодства готує юридичний висновок.

3.9. Висновок підписується виконавцем та начальником Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства, направляється виконавцю проекту рішення.

3.10. Копії висновку та документів, передбачених у п. 2.1цього Положення, зберігаються у Відділі з питань юридичного забезпечення ради та діловодства.

IV. Повторний розгляд проекті рішень

4.1. Доопрацювання проєктів рішень відповідно до зауважень, викладених у висновку, здійснюється виконавцем проєкту рішення.

4.2. Після опрацювання та врахування зауважень Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства доопрацьований проєкт рішення подається на повторний розгляд до Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства з дотриманням вимог пунктів 2.1, 2.2 цього Положення.

4.3. Якщо за результатами повторного розгляду проєкту рішення виявлено, що зауваження не враховані або враховані частково Відділ з питань юридичного забезпечення направляє такий проєкт рішення виконавцю супровідним листом із зазначенням зауважень, які не враховані.

4.4. Якщо за результатами юридичної експертизи проєкт рішення був не погоджений або після опрацювання зауважень виконавець подає проєкт рішення, який суттєво відрізняється від положень попередньої редакції (за ініціативою виконавця доповнюється новими положеннями), Відділ з юридичного забезпечення ради та діловодстива повторно проводить експертизу та готує висновок з дотриманням вимог, передбачених цим Положенням.

4.5. У разі врахування всіх зауважень  Відділу у з питань юридичного забезпечення ради та діловодства проєкт рішення візується начальником Відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства та повертається структурному підрозділу відповідно до компетенції.

Секретар міської ради                                           Тетяна ВЛАСЮК

Додаток 2

До проєкту рішення сесії

Сквирської міської ради

                                                                              від 24.03.2021 №16-6-VІІІ

 

Форма юридичного висновку

до проєктів рішень Сквирської міської ради за результатами проведення юридичної експертизи Відділом з питань юридичного забезпечення ради та діловодства

 

1. Підстави розробки проєкту рішення (далі - проєкт)

_________________________________________________________________

(посилання на рішення (акт), на підставі якого підготовлено проєкт)

 2. Відповідність проєкту Конституції України

 _________________________________________________________________

(у разі виявлення невідповідності проєкту Конституції України викладається її суть з посиланням на відповідні абзаци, підпункти, пункти, частини статей, статті тощо проєкту та Конституції України, а також викладаються пропозиції щодо їх усунення)

3. Відповідність проєкту актам законодавства, що мають вищу юридичну силу

 _________________________________________________________________

(у разі виявлення невідповідності проєкту актам законодавства, що мають вищу юридичну силу, викладається її суть з  посиланням  на відповідні абзаци, підпункти, пункти тощо проєкту та актів  законодавства, що мають вищу юридичну силу, а також викладаються  пропозиції щодо їх усунення)

4. Узгодженість проєкту з актами такої самої юридичної сили

_________________________________________________________________ (зазначається, чи  узгоджується проєкт з іншими актами, що мають таку саму юридичну силу. У разі виявлення колізій зазначається їх суть з посиланням на відповідні абзаци, підпункти, пункти тощо проєкту та актів законодавства, а також викладаються пропозиції щодо їх усунення)

5. Відповідність проєкту вимогам нормопроєктувальної техніки_________________________________________________________________ (досліджуються відповідність проєкту вимогам нормопроєктувальної техніки, змістовність та редакція проєкту; у разі виявлення недоліків зазначається їх суть з посиланням на відповідні абзаци, підпункти, пункти тощо проєкту та вимог нормопроєктувальної техніки, а також викладаються пропозиції щодо їх усунення)

6. Наявність у проєкті норм, що можуть сприяти вчиненню  корупційних правопорушень*

_________________________________________________________________

(у разі виявлення у проєкті норм, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень, викладається їх суть з посиланням на відповідні абзаци, підпункти, пункти, частини статей, статті тощо проєкту та Закону України "Про запобігання корупції", а також викладаються рекомендації стосовно їх усунення)

7.Узагальнений висновок

 ________________________________________________________________ (зазначається можливість  погодження прєекту без зауважень або із зауваженнями; у разі наявності зауважень лише щодо нормопроєктувальної техніки необхідно про це вказати; якщо проєкт не відповідає Конституції України або нормативно-правовим актам вищої юридичної сили чи містить норми, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень, зазначається про неможливість його погодження. При цьому у разі невідповідності проєкту актам такої самої юридичної сили зазначається необхідність усунення колізії)

Керівник Відділу

з питань юридичного

забезпечення ради та діловодства  _____________    ____________________

                                                                 (підпис)                            (прізвище та ініціали)

 "___" ____________ 20__ року

 Виконавець Відділу

з питань юридичного

забезпечення ради та діловодства  _____________    ____________________

                                                                              (підпис)                            (прізвище та ініціали)

 "___" ____________ 20__ року

Секретар міської ради                                             Тетяна ВЛАСЮК

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380



Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: